Всесвітній тиждень медійної та інформаційної грамотності «Медіаграмотність – вимога часу»
Сьогодні класними керівниками для учнів 1-4-х класів був проведений кінопоказ «Чому медіаграмотність важлива?». Діти дізналися цікаві ідеї медіаграмотності, усвідомили роль інформаційної гігієни в наш час та запам’ятали практичні поради безпечного поводження в Інтернеті. Отримані знання закріпили за допомогою вікторини «Фейк чи правда». Учням найголовніше в Інтернеті потрібно поводитися обережно і бути зосередженим, щоб не попастися на гачок недостовірної інформації.
Уміти відрізнити правду від брехні в нинішньому світі – навичка вкрай необхідна, адже ми з вами живемо в часи справжнісінької навали різноманітної інформації. Вона сиплеться на нас практично з усіх шпарин. А в час війни медіаграмотність необхідна – без жодних перебільшень – для захисту свого життя. Саме такими словами розпочався вебквест який провела вчитель інформатики Марина ПОНОМАРЬОВА для учнів 5-7-х класів «Обережно – фейк». Учням ще раз нагадали, що медіаграмотність – це наш потужний щит від фейків та викривленої інформації. І зараз це одна з ключових навичок XXI століття, без якої не обійтися нікому. Адже ворог хитрий і вигадливий – весь час намагається знайти слабке місце, застати нас зненацька, вразити нас там, де ми цього не сподіваємося. Ключовим посилом заходу був лозунг – «Довіряти фактам, а не фейкам».
Учні 8-10-х класів разом зі Світланою ТКАЧЕНКО долучилися до розвитку медіаграмотності. Пройшовши тест “Перевір свій рівень знань з медіаграмотності”, метою якого є формування медіаграмотності, як невід’ємна навичка сучасних дітей. Цей захід став яскравим закінченням тижня медіаграмотності, метою якого була підвищити рівень медіаграмотності. Сьогодні – це не просто навичка, а необхідність для кожного, хто хоче бути обізнаним і захищеним від дезінформації.