V. Атрибути кошу
5.1. Організація має хоругву – застаріла назва бойового прапору
Жовто-блакитна полоса: прапор держави; – жовтий – промінь сонця, що зігріває нашу батьківщину; – блакитний – нескінченні барви неба Малиновий – прапор нашого міста. Це ознака історичної приналежності до козацького роду. Перший відомий нам з історичних джерел козацький прапор – червоно-малинове полотнище, на якому білий хрест. З плином часу види прапорів змінювалися, але залишалося незмінним об’єднання саме цих барв. За звичаями нашого народу малиновий колір символізує щирість жителів міста. А ще за народним тлумаченням червоно-малиновий колір оберігає рослини від шкідників. 5.2. «Молода Січ» має також свою емблему, пісню, девіз. Братства мають свої емблеми, пісні, девізи.
Девіз шкільної організації «Молода Січ»
5.3. Вступаючи в організацію, дають урочисту клятву під прапором кошу та національним прапором України згідно тексту: «Я (прізвище, ім’я), вступаючи в дитячу організацію «Молода Січ» школи-інтернату урочисто клянусь: любити і поважати рідну школу, рідну мову, свою Батьківщину – Україну. Я готовий бути вірним дружбі, захищати слабих, бережливо ставитись до рідної природи, розвивати свої фізичні і духовні сили, зміцнювати матеріальну базу школи. Виконувати все це я – Клянусь! Клянусь! Клянусь!» 5.4. Організація поділяється на три вікові групи. Кожна з них має свій галстук, значок. 1-5-ті класи:
козачата. Мають жовто-блакитний галстук і значок
6 – 8-і класи – Джурята. Мають синій галстук і значок
9 – 10-і класи. Мають жовто-блакитний галстук і значок
5.5. Шеврони шкільної дитячої організації «Молода Січ»:
5.5.1. Куп’янський козацький полк
5.5.2. Паланка Куп’янського козачого полку шкільної дитячої організації «Молода Січ»
5.6. Козацький Кодекс честі: – вивчай традиції свого народу і шкільної родини; – будь гідним зватися юним козаком і юною козачкою нашої шкільної козацької родини; – пам’ятай, що наша козацька родина – це колектив школи-інтернату, де ви навчаєтесь і живите, це вихованість, духовність, лицарство і честь кожного, хай про всіх вас говорять: «Ці діти чинять по совісті, вони справжні нащадки запорозьких козаків»; – шануй вчителів, вихователів, працівників, гостей школи; ніколи не кривдь маленьких та інших членів шкільного колективу; завжди чини по совісті і честі; – не говори неправду, не вигадуй для себе виправдовувань. Будь щирим, добрим і правдивим.