Всесвітній тиждень медійної та інформаційної грамотності «Медіаграмотність – вимога часу»
Життя сучасної людини неможливе без інформації. Володіння відомостями про навколишній світ та процеси, що протікають в ньому визначає ступінь адекватності сприйняття суб’єктами навколишньої дійсності і як наслідок – обґрунтованість рішень та дій, що приймаються.
У цифрову епоху медіаграмотність стає більш важливою для дітей і підлітків. Маючи постійний потік інформації, що надходить з різних джерел, таких як телебачення, фільми та Інтернет, діти та підлітки повинні розуміти, як інтерпретувати та аналізувати те, чому вони піддаються. Учні 1-4-х класів під керівництвом Олени ПРИБИЛОВОЇ на інформ-бюро “Медіаграмотність для дітей” ознайомилися з основними правилами поводження в інтернеті.
Марина ПОНОМАРЬОВА для учнів 5-7-х класів провела відкритий марафон «Інформаційна гігієна. Як розпізнати брехню?». Метою заходу було навчити дітей критично мислити, незважаючи на вплив численних ЗМІ, інформаційну перевантаженість та значну присутність пропаганди та популізму у сучасному інформаційному просторі. Також акцент поставлений на вміння виявляти «фейки» та вирізняти маніпулятивні методи у медіа. Ці знання допоможуть пояснити рідним та колегам, як небезпеки чатують на них в онлайні.
Світлана ТКАЧЕНКО для учнів 8-10-х класів провела інформаційну хвилинку «Кібербезпека: навички, які захищають не тільки під час війни». Під час якої було продемонстровано приклади загроз в інтернеті та на прикладах пояснили, як можна їх уникнути й захистити свої дані та приватне життя.